Urunk megkeresztelkedése

2020. január 12


A KARÁCSONYI IDŐ LEZÁRULT, DE A 
KARÁCSONYI DÍSZÍTÉS MÉG MEGM
ARAD 
GYERTYASZENTELŐ BOLDOGASSZONY ÜNNEPÉIG.

A HÉT LITURGIÁJA: ​

​HÉTFŐ: SZENT HILÁRIUSZ PÜSPÖK ÉS EGYHÁZTANÍTÓ EMLÉKNAPJA

​SZERDA: REMETE SZENT PÁL SZERZETES EMLÉKNAPJA

PÉNTEK: SZENT ANTAL APÁT EMLÉKNAPJA

SZOMBAT: ÁRPÁD-HÁZI SZENT MARGIT SZŰZ ÜNNEPE

HOLNAP, HÉTFŐN 17.00 ÓRAKOR – A KEREPESI ÖNKORMÁNYZAT SZERVEZÉSÉBEN -MEGEMLÉKEZÉS LESZ A DON-KANYARBAN HŐSI HALÁLT HALT MAGYAROKRÓL A TEMPLOMBAN. –  1943 JANUÁRJÁBAN, A DON-KANYARBAN VÍVOTT HARCOK A MAGYAR HADTÖRTÉNELEM LEGSZOMORÚBB FEJEZETEI KÖZÉ TARTOZNAK. AZ ÜNNEPSÉG SZÓNOKA DR. HOLLÓ JÓZSEF ALTÁBORNAGY, HADTÖRTÉNÉSZ LESZ.
A MEGEMLÉKEZÉSRE MINDENKIT SZERTETTEL HÍVUNKÉS VÁRUNK!

JANUÁR 18-ÁN SZOMBATON, A 24 ÓRÁS SZENTSÉGIMÁDÁST A REGGELI SZENTMISE UTÁN OTTHON VÉGEZZÜK. 
KÉREM A KEDVES HÍVEK BEKAPCSOLÓDÁSÁT!

A MAGYARORSZÁGI EGYHÁZAK ÖKUMENIKUS TANÁCSA JANUÁR 19. ÉS 26. KÖZÖTT SZERVEZI MEG AZ ÖKUMENIKUS IMAHETET. A NYITÓ ISTENTISZTELETET 19-ÉN, VASÁRNAP 18.00 ÓRÁTÓL TARTJÁK A KÁLVIN TÉRI REFORMÁTUS TEMPLOMBAN. LEGYEN EZ AZ IMAHÉT A KRISZTUS-HÍVŐK EGYSÉGÉNEK ERŐSÍTŐJE, JÉZUS KRISZTUSBA VETETT HITÜNK KIFEJEZŐJE ÉS TANÚSÁGTÉTEL A VILÁG ELŐTT.

JANUÁR 26-ÁN 9 ÓRAI SZENTMISE UTÁN SZÜLŐI ÉRTEKEZLET LESZ AZ ELSŐÁLDOZÁSRA KÉSZÜLŐ GYERMEKEK SZÜLEINEK. KÉREM AZ ÉRINTETT CSALÁDOK RÉSZVÉTELÉT!

A BILIA-KÖR TALÁLKOZÓJA JANUÁR 26-ÁN ½ 5-KOR KEZDŐDIK A PLÉBÁNIÁN. SZERETETTEL HÍVJUK ÉS VÁRJUK AZ ÚJ ÉRDEKLŐDŐKET IS.

Február 8-án megrendezzük a 13. egyházközségi farsangi esténket. A zártkörű egyházközségi rendezvényre ezúttal is a közösségünk felnőtt tagjait, illetve a 14 év fölötti fiatalokat várjuk. Meghívót már mától lehet venni a sekrestyében. Belépődíj vacsorával: egységesen 3 000.- Ft/fő és családonként egy tányér édes vagy sós sütemény. A tombolához köszönettel fogadunk ajándékokat, melyeket január 26-ig kérünk leadni a sekrestyébe, vagy a plébániára. További információ a hirdetőtáblán!

A BÉRMÁLKOZÁSRA KÉSZÜLŐKET JANUÁR 25-ÉN VÁROM A KÖVETKEZŐ ÓRÁRA.A SZENTMISÉK RENDJE JANUÁR 12. JANUÁR 19.

URUNK MEGKERESZTELKEDÉSE
január 12.

9.00: +HEIK MIHÁLY, NEJE +GRÓF TERÉZ, +SZÜLEIK ÉS +NAGYSZÜLEIK,

 +HEIK MIHÁLY, NEJE +GRÓF MÁRIA, +GYERMEKÜK ÉS +SZÜLEIK

11.00:……………………………………………

18.00: +TÓTH ANDRÁS, FELESÉGE +KATALIN ÉS LEÁNYUK +PIROSKA

HÉTFŐ:6.15: ……………………………………………

KEDD:6.15: +LÁSZLÓ

SZERDA:6.15: ……………………………………………

CSÜTÖRT.18.00: A 24 ÓRÁS ENGESZTELŐ SZENTSÉGIMÁDÁST VÉGZŐKÉRT ÉS AZ IMÁT KÉRŐKÉRT

PÉNTEK: 6.15: SUSANNA NŐVÉRÉRT, A SZERETET MISSZIONÁRIUSAI REND SZOLGÁLATÁÉRT

SZOMBAT:6.15: +HITKÓ LÁSZLÓ ÉS +SZÜLEI

—————————————————————————–————————————————–

ÉVKÖZI 2. VASÁRNAP  

január 19.​ 

9.00: +FERA ISTVÁN ÉS +ANNA LEÁNYA 

11.00:……………………………………..

18.00:+SZÉPVÖLGYI JÁNOS ÉS +FELESÉGE TERÉZ