Szentmise közvetítések

A kerepesi – szilasligeti szentmiséket egyelőre
a YouTube
 -on és facebookon lehet megtekinteni.

Március 22-én nagyböjt 4. vasárnapi szentmisét közvetítenek 9 órától a Duna TV-n az óbudai Szent József-templomból. A szentmisét bemutatja és szentbeszédet mond Erdő Péter bíboros, prímás.

Március 29-én nagyböjt 5. vasárnapi szentmisét közvetítenek 9 órától a Duna TV-n az óbudai Sarlós Boldogasszony-templomból. A szentmisét bemutatja és szentbeszédet mond Beran Ferenc plébános.

Április 5-én, virágvasárnap szentmisét közvetítenek 9 órától a Duna TV-n a budakalászi Szent Kereszt Felmagasztalása-templomból. A szentmisét bemutatja és szentbeszédet mond Kelemen László plébániai kormányzó.

Április 9-én, nagycsütörtökön szentmisét közvetítenek 10 órától a Duna TV-n a győri Nagyboldogasszony-bazilikából. A szentmisét bemutatja és szentbeszédet mond Veres András megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) elnöke.

Április 12-én, húsvétvasárnap szentmisét közvetítenek 11 órától a Duna TV-n a budapesti Szent István-bazilika Szent Jobb-kápolnájából. A szentmisét bemutatja és szentbeszédet mond Erdő Péter bíboros, prímás.
Április 19-én húsvét 2. vasárnapi szentmisét közvetítenek 9 órától a Duna TV-n a budapesti Árpád-házi Szent Erzsébet-templomból. A szentmisét bemutatja és szentbeszédet mond Kampfmüller Sándor kórházlelkész.

Április 26-án húsvét 3. vasárnapi szentmisét közvetítenek 11 órától a Duna TV-n a budapesti békásmegyer-ófalui Szent József-templomból. A szentmisét bemutatja és szentbeszédet mond Szili András plébániai kormányzó.

Március 22-től a Kossuth rádió átveszi a Magyar Katolikus Rádió vasárnap délelőtti (10 óra) miseközvetítését.

Apostol TV Hétfőtől szombatig 8 és 17 órakor, vasárnap 10 és 17 órakor.Nézhető az interneten a www.apostoltv.hu oldalon.

EWTN/Bonum TV Mindennap (magyar nyelven) 8.30: élő közvetítés; 12.00 (ism.), 17.00 (ism.), 20.00 (ism.).
Mindennap (angol nyelven) 14.00: EWTN Daily Mass – élő közvetítés az EWTN központjából, Alabamából (USA).

Megtalálható a nagyobb kábelszolgáltatók csatornakiosztásában és nézhető az interneten a www.katolikus.tv oldalon.

Magyar Katolikus Rádió

Minden hétköznap reggel 7 órakor, vasárnap délelőtt 10 órakor.
Március 22-től a Kossuth rádió átveszi a katolikus rádió vasárnap délelőtti (10 óra) miseközvetítését.
Hallgatható interneten a www.katolikusradio.hu honlapon.

Mária Rádió

Hétköznap 9, szombaton 18, vasárnap 10 órakor.
Hallgatható az interneten a www.mariaradio.hu oldalon.

* * *

Mivel a jelen helyzet szerint a húsvéti szent három nap ideje alatt is szünetelnek a nyilvános szentmisék, a provincia külön figyelmet fordít a liturgikus események közvetítésére.

A nagycsütörtöki, nagypénteki és nagyszombati szertartásokat az Országúti Ferences Plébániáról közvetítik a rend központi YouTube-csatornáján.

Budapest, Pasaréti Ferences Plébánia
Hétköznap 7.30 és 17.50 órakor, szombaton 17 és 18 órakor.
Vasárnap 7, 8.30, 10, 11.30, 12.30, 16.30, 18 és 19.30 órakor.
A miséket a plébánia Facebook-oldalán és honlapján közvetítik (http://pasaret.ofm.hu/aktualis-hirek).

Forrás: Magyar Kurír