Húsvét 4. vasárnapja

2020. május 3.

Isten bőséges áldását kérve, imádságos szeretettel köszöntjük az édesanyákat, nagymamákat!

A Szűzanya hónapjában hálával
emlékezzünk meg égi édesanyánkról!

A mai Jó Pásztor vasárnap a papi hivatások világnapja.
Imádkozzunk a papokért és új papi hivatásokért.

A HÉT LITURGIÁJA:

HÉTFŐ: SZENT FLÓRIÁN VÉRTANÚ EMLÉKNAPJA

CSÜTÖRTÖK: BOLDOG GIZELLA EMLÉKNAPJA

Ma az elsővasárnapi szentórát otthon végezzük.

Májusban hétköznap 19.00 órakor lesz szentmise a kerepesi templomban, előtte litánia. Ehhez igazodva hétfőtől szombatig 18.00-18.45-ig van lehetőség egyéni imádkozásra, – vasárnaponként 10.00-12.00-ig és 18.00-19.00 óráig.

A szilasligeti templomot minden vasárnap 16.00-17.00 óra között
látogathatják a hívek, a kiírt szabályok betartásával!

Május 9-én jövő szombaton 24 órás, otthon végzett engesztelő nap lesz a templom előterében kihelyezett lap szerint.

A Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Óvoda beiskolázást hirdet az 2020/2021. tanévre az 5. 6. 7. évfolyamokra. Az érdeklődő szülők
a jelentkezés feltételeiről a plébánia honlapján és a templom hirdetőtábláján tájékozódhatnak.

Marton Zsolt püspök atya konkorzust hirdet. Június 30-án 10 órakor a Püspöki Palotába, felvételi elbeszélgetésre várjaazon fiatalokat, akik elhivatottságot éreznek a papi hivatás iránt. Június 15-ig postai úton kell
elküldeni azokat a dokumentumokat, amiket a honlapon, és a hirdetőtáblán megtalálnak az érdeklődők.

A perselyadományt köszönettel fogadjuk a célperselyben vagy átutalással az egyházközség bankszámlájára, ami ahirdetőtáblán és a honlapunkon megtalálható.

Szeretném tájékoztatni a kedves híveket, hogy az aktuális járványügyi helyzet kapcsán, a Vatikáni Szentszék döntése értelmében a Nemzetközi
Eucharisztikus Kongresszus 2020 program 1 évvel elhalasztásra kerül,2021. szeptemberére.

A „Lépcsők” kiadványunk május-júniusi számát a plébániánk honlapján olvashatják a kedves hívek.

A SZENTMISÉK RENDJE MÁJUS 3 – MÁJUS 10.

HÚSVÉT 4. VASÁRNAPJA
május 3.​