Húsvét 6. vasárnapja

2020. május 17.

Ma van a tömegtájékoztatás világnapja. – imáinkban kérjük, hogy szóhoz jusson a „teljes” igazság! – Vegyük észre azt, ami keresztény hitünkkel,meggyőződésünkkel összeegyeztethetetlen!

A HÉT LITURGIÁJA:

HÉTFŐ: SZENT I. JÁNOS PÁPA ÉS VÉRTANÚ EMLÉKNAPJA

SZERDA: SIENAI SZENT BERNARDIN ÁLDOZÓPAP EMLÉKNAPJA

CSÜTÖRTÖK: MAGELLÁN SZENT KRISTÓF ÁLDOZÓPAP ÉS TÁRSAI, MEXIKÓI VÉRTANÚK EMLÉKNAPJA

PÉNTEK: CASCIAI SZENT RITA SZERZETESNŐ EMLÉKNAPJA

SZOMBAT: BOLDOG APOR VILMOS PÜSPÖK ÉS VÉRTANÚ EMLÉKNAPJA

Mivel május 18-tól újra engedélyezett a nyilvános szentmisék és liturgikus események megtartása, jövő vasárnaptól újra lesz esti szentmise a templomban 19.00 órakor, előtte litánia 18.45-től, a rendelkezések betartásával. Az új rendelkezések a hirdetőtáblán találhatók.

Május 23-án benépesült volna a plébániakert a Nagymarosi Ifjúsági Találkozóra érkező fiatalokkal. A koronavírus-járvány miatt, most arra hívják az érdeklődőket, hogy csatlakozzanak, vegyenek részt az első online Nagymarosi Ifjúsági Találkozón! A találkozó mottójául a kétségek és reménységek közt utat kereső emmauszi tanítványok szomjas kérését
választották: „Maradj velünk, Urunk!”
A főelőadást Fábry Kornél atya, a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus főtitkára tartja majd, a szentmise főcelebránsa pedig Erdő Péter bíboros, prímás, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye érseke lesz.

Május 31-én Pünkösdvasárnap, a 9.00 órai szentmise után szülői értekezlet lesz az elsőáldozásra készülő gyermekek szüleinek.
Kérem, ne hiányozzanak erről!

A SZENTMISÉK RENDJE MÁJUS 17 – MÁJUS 24.

HÚSVÉT 6. VASÁRNAPJA
május 17.

​​9.00: A BERKICS ÉS GYŐRFFY CSALÁD ÉLŐ ÉS +TAGJAI

11.00:​+KAMARÁS LÁSZLÓNÉ OLÁH ÉVA 1. ÉVF. /