Élő Rózsafüzér Zarándoklat 2011

Élő rózsafüzér

Május 14-én immár ötödik alkalommal, 5 helyszínről, 9 irányban indul el a fővárost körülölelő gyalogos zarándoklat.

Fő célja a közös ima a fővárosunkért, hazánkért, településeinkért, saját lakóhelyünkért.

A zarándoklat lehetőséget kínál mély lelki élményre, a keresztény közösség megélésére, a környező templomok, természeti értékek megismerésére is. Szolgálja a résztvevők lelki épülését. Alkalmat ad egymás jobb megismerésére, lehetőség a közösségi együttlétre.

Az 1. szakasz útvonala: Máriabesnyő kegytemplom, Premontrei kápolna, Szentháromság templom,

Erzsébet-park, Tölgyes, Szent Jakab Parkfalu, Mogyoród Szent László Kápolna, Mogyoród Szent Mihály főangyal-templom.

Itt a zarándok csoport két ágra szétválik:
Fót Szeplőtelen Fogantatás-templom és
Kerepes Szent Anna-templom irányába induló csoportra.

A zarándoklat reggel 8 órakor indul Máriabesnyőről /gyülekező 7-től 7óra 30-ig, majd ima, ismertetés, áldás/.

Csatlakozási pontok: a fent említett útvonalon bárhol lehetséges.

A zarándoklat lezárása: este 7 óra: dr Beer Miklós váci megyés püspök úr miséje Fóton a Szeplőtelen Fogantatás – templomban

(még várjuk a visszajelzést) Spányi Antal székesfehérvári megyés püspök úr miséje Kerepesen a Szent Anna templomban.

Kérünk mindenkit, hogy lehetősége szerint – ha nem is az egész útvonalon- vegyen részt a zarándoklaton.

Hatházyné Juhász Erzsébet
Az 1. szakasz koordinátora