Úrnapja

A régebbi gyakorlattól eltérően, – nem a Templom utcában, hanem – a templom kertjében állítottuk fel az Úrnapi oltárokat. Ez azért is vált szükségessé, mert a lombok beszerzése, ill. eltávolítása egyre nehezebbé vált. Az elmúlt évben elkészültek a  sátrak fém vázai, és az arra futó növények telepítése.

Az Úrnapi oltároknak megmaradtak az eddigi felelősei, de szép számmal gyűltek össze a segítő díszítők, akik magukénak érezték az ünnep méltó megünneplését. Örömmel láttuk, hogy a „Máriás lányok” is buzgón vettek részt az ünnepen, így bízhatunk, hogy a régi hagyomány megmarad, és a Mária tisztelet élő valósággá válik Kerepesen.

Az idei 14 elsőáldozó közül a lányok virágot hintettek, a fiúk pedig ministráltak.

Jövőre is számítunk a gyermekek részvételére, hiszen az ő fiatalkori élményük megerősíti a vallásos gyakorlatukat, és az Egyházhoz való kötődésüket.

Frajna András plébános

(A képre kattintva megtekinthető nagyban is az album)