Húsvét 5. vasárnapja – 2021.május 2.

Isten bőséges áldását kérve, imádságos szeretettel köszöntjük az édesanyákat, nagymamákat! A Szűzanya hónapjában hálával emlékezzünk meg égi édesanyánkról!

• Májusban hétköznap csak 19.00 órakor lesz szentmise, előtte 18.30-kor litánia. Csütörtökönként litánia, szentségimádással.
  • Ma elsővasárnap van, ne feledkezzünk meg a kispapokról!
  • Május 8-án otthon végzett engesztelő nap lesz a kihelyezett lap szerint. Kérem a kedves híveket, minél többen kapcsolódjanak az imádkozókhoz!
  • A május 15.-i Nagymarosi ifjúsági találkozót online térben tartják meg, bízva abban, hogy lélekben ez alkalommal is sokan csatlakoznak majd a találkozáshoz. A nap témáját – „Rajtad is múlik!” – a főelőadó Böjte Csaba testvértől hallhatják. Részletek a hirdetőtáblán olvashatók.
  • Májusban, a célperselyben, a ministráns-tábor költségéhez kérjük a kedves hívek támogatását. Köszönettel fogadunk minden adományt!
  • Az egyházközségi hozzájárulás kerepesi beszedői, a következő vasárnap, a szentmise után már átvehetik megbízást a sekrestyében. Kérem a kedves híveket, fogadják jó szívvel és megértéssel az egyházközség megbízott munkatársait.
  • Megjelent a „Lépcsők” kiadványunk május-júniusi száma.
  • Május 15.-én kerül sor a 14. Élő Rózsafüzér Zarándoklatra.
    Templomunkban a 9. és az 1. szakasz zarándokainak, a 19.00 órai szentmisét Dr. Török Csaba egyetemi tanár úr, a MKPK Tv-referense mutatja be.
  • Kérem a kedves híveket, hogy szokásunkhoz hűen, egy szerény vendéglátással
    (pogácsa, aprósütemény, kristályvíz) gondoskodjunk a hozzánk érkező zarándok vendégekről! A Forrás Művelődésházba kérjük vinni a felajánlott süteményeket.
    Aki részt tud venni a zarándoklaton, a közös utazáshoz jelentkezni lehet a templom újságos asztalán levő íven.
  • Elkészült a Szent József szobor és a betlehemi kis figurák restaurálása.
  • Az elmúlt évben beadott, templom felújítási pályázatsorán 15 millió forint támogatást kapunk a nyár, vagy ősz folyamán, a templom tornyának és homlokzatának felújítására.

A SZENTMISÉK RENDJE MÁJUS 2.  MÁJUS9.

HÚSVÉT 5. VASÁRNAPJA

május 2.​